-Herbár

 
 
 
Home > Rôzne > -Herbár
 

Amarantový olej - Láskavec amarant (Amaranthus Albus)

Amarantový olej je bohatý zdroj vitamínu B2 (riboflavín), E, B1 (tiamín), D, skvalénu, omega nenasýtených mastných kyselín a mnoho iných ďalších prospešných stopových prvkov. Skvalén je tiež veľmi silný imunostimulant a zdroj vitamínu D.

Celý článok...
 

Cédrový olej - Borovica sibírska (Pinus Sibirica)

CÉDROVÝ OLEJ predstavuje najväčší zdroj mikroelementov a vitamínov najmä skup. B a D, ktoré normalizujú nervový systém a zlepšujú krvný obraz. V prírode nemá analogickú náhradu čo sa týka blahodárneho vplyvu na ľudský organizmus.

Celý článok...
 

Eleuterokok ostnatý (Eleutherococcus senticosus)

Pre liečivé účinky jeho koreňov a miestom pôvodu sa nazýva ,,Sibírsky ženšen". Podľa vedeckých údajov je schopný znižovať obsah cholesterolu aj glukózu v krvi, má stimulačný vplyv na činnosť centrálneho nervového systému, dokáže v imunitnom systéme vybudiť antivírusovú a antibakteriálnu aktivitu, stimuluje endokrinné funkcie pohlavných žliaz.

Celý článok...
 

Echinacea purpurová (Echinacea purpurea)

Aktivuje produkciu buniek, ktoré sú v tele zodpovedné za imunitnú odpoveď - granulocyty, makrofágy, T-lymfocyty, NK bunky (Natural killers - prirodzené zabíjače).

Celý článok...
 

Fucus - morská riasa Chaluha Bublinatá (Fucus vesiculosus)

Je prírodným zdrojom jódu, objaveným v r. 1811, a bola často používaná na liečenie opuchov štítnej žľazy, pri zníženej činnosti štítnej žľazy a pri nedostatku jódu. Chaluha Fucus je taktiež významným zdrojom potrebných minerálov, obsahuje najmä Bróm, Jód, Draslík, Horčík a i.

Celý článok...
 

Ginko biloba (Salisburia adiantifolia)

Extrakt Ginka je známym liečivým komponentom prírodného liečiteľstva, na jeho výrobu sa väčšinou používajú listy, v Číne však uprednostňujú na liečenie extrakt vzácnych semienok pravekého krásavca s dvojlaločnými listami.

Celý článok...
 

Gotu Kola - Pupočník Ázijský (Centella asiatica)

Gotu kola je jemný adaptogén, obsahuje účinné látky najmä triterpenické saponíny, flavonoidy a alkaloid hydrocotylin, má vysoký obsah organického vápnika horčíka, sodíka, draslíka, chrómu, selénu a vitamínu C.

Celý článok...
 

Horčičný olej (Sinapis arvensis)

Z pohľadu tradičnej čínskej medicíny má biele horčičné semeno teplú kvalitu a vplýva na meridiány pľúc a žalúdka. Jeho hlavný účinok tkvie v odvádzaní nadmernej vlhkosti a hlienu, vyháňa chlad, zohrieva žalúdok, slezinu a pľúca, reguluje tok čchi a rozptyľuje opuch.

Celý článok...
 

Čaga - Rezavec šikmý (Inonotus Obliquus)

Známe sú jej protirakoviné , protizápalové účinky a má vysoký potenciál pri podpore autoimunitného ochorenia ako je lupienka. Na priaznivých účinkoch Čagy sa podieľa hlavne melanín, ktorý má podobnú molekulárnu štruktúru ako prirodzený melanín v pokožke človeka.

Celý článok...
 

Čierna rasca - Černuška siata (Nigella sativa L.)

Olej zo semien čiernej rasce sa vďaka blahodárnym účinkom na organizmus používa už po stáročia. Obsahuje unikátny komplex biologicky aktívnych látok ako nenasýtené mastné kyseliny, minerály síry, fosforu a železo, vápnik, vitamíny A, E, éterický olej nigellon a i.

Celý článok...