Jačmenné vločky Bio 250g Country life

 
 
 
Home > Zdravé potraviny > Kaše a müsli > Jačmenné vločky Bio 250g Country life
 

Kaše a müsli

Jačmenné vločky Bio 250g Country life

Chutiť vám budú v polievke, pečive, urobíte z nich aj nátierku alebo posýpku.
Značka: Country life
Kód produktu:7538
Vaša cena: 0,76 €

Jačmenné vločky Bio 250g Country life
Jačmenné vločky sú väčšie ako iné vločky a tiež lepšie držia svoj tvar. Majú neutrálne príjemnú chuť. Chutiť vám budú v polievke, pečive, urobíte z nich aj nátierku alebo posýpku.
Jačmenné vločky sa pripravujú zo zrna, ktoré je nasiaknuté, uvarené a zlisované. Jačmenné vločky veľmi dobre držia tvar, dokonca najlepšie zo všetkých vločiek. Nie sú teda celkom vhodné na prípravu kaše. Oproti ostatným vločkám majú tiež väčší rozmer.
Jačmeň ľudia poznajú asi 3000 rokov, je to jedna z najstarších poľnohospodárskych plodín. Pratypem domestikovaného jačmeňa je jačmeň tibetský, dnes sa pestuje jačmeň siaty. Je veľmi odolný a znáša aj drsnejšie podnebie. Nájdeme ho predovšetkým na severnej pologuli, dokonca aj v oblastiach nad 4000 metrov nad morom a za polárnym kruhom.
Zloženie: Vločky jačmenné*. *z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva
Tip na prípravu: Vločky sa môžu variť v sójovom mlieku či zeleninovom vývare. Vločky uvarené v sójovom mlieku, podávané s medom a kúskami jabĺk alebo banánov tvoria výborné raňajky pre deti, mládež, športovcov a tehotné či dojčiace ženy.
Energetická hodnota na 100g: 1446kJ/342cal
Výživová hodnota na 100g: Tuky 2g z toho Nasýtené mastné kyseliny 1g, Sacharidy 65g z toho Cukry 2g, Bielkoviny 11g, Soľ 0,04g.
Skladovanie: Skladujte pri teplote do 20 °C a relatívnej vlhkosti vzduchu do 65%. Nevystavujte priamym slnečným lúčom.
Alergény: Vyrobené v závode, ktorý spracováva pšenicu a vajcia. Obsahuje obilniny obsahujúce lepok.
Hmotnosť: 250g
Krajina pôvodu: EÚ