Jasmínová ryža natural Bio 500g Country life

 
 
 
Home > Zdravé potraviny > Jasmínová ryža natural Bio 500g Country life
 

Zdravé potraviny

Jasmínová ryža natural Bio 500g Country life

Po uvarení je kyprá a lepivá a má ľahko nasládlu chuť, využijete ju preto aj v dezertoch.
Značka: Country life
Kód produktu:06282
Vaša cena: 2,20 €

Jasmínová ryža natural Bio 500g Country life
Jasmínová ryža v biokvalite s jemnou prirodzenou vôňou kvetín. Tradičná súčasť ázijskej kuchyne. Po uvarení je kyprá a lepivá, hodí sa teda k omáčkam. Ryža má ľahko nasládlu chuť, využijete ju preto aj v dezertoch. Natural značí, že pri výrobe nie je leštená alebo brúsená.
Jazmínová ryža pochádza pôvodne zo severu Thajska. Dnes sa ale pestuje aj v Laose, Vietname a dokonca v Taliansku. Svoje meno získala kvôli svojej kvetinovej vôni, ktorá niekomu pripomína jazmín a kvôli svojej bielej farbe. Táto špecifická vôňa sa u ryže vytvára prirodzene. 
U ryže s názvom natural je potrebné počítať s trochu dlhšou dobou prípravy. Natural ryža vám to ale vynahradí rýchlejším pocitom zasýtenia.
Ryža je veľmi stará kultúrna plodina, ktorá sa pestuje v subtrópoch a trópoch Afriky a Ázie. Dnes jej najväčším vývozcom je hlavne Čína a India. Ryža sa často predáva lúpaná, natural ryža je však nelúpaná varianta. Celkovo je známych asi 20 druhov ryže, z ktorých sa vyrába múka, kaše, škrob, víno, ocot alebo slad. Rastlina sa pestuje na špeciálnych ryžovištiach a zberá sa až dvakrát do roka.
Zloženie: Ryža jazmínová natural*. *z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva
Energetická hodnota na 100g: 1515kJ/362cal
Výživová hodnota na 100g: Tuky 2,4g z toho Nasýtené mastné kyseliny 1g, Sacharidy 74,9g z toho Cukry 0,4g, Bielkoviny 7,4g, Soľ 0,03g.
Skladovanie: Skladujte pri teplote do 25 °C a relatívnej vlhkosti vzduchu do 70%. 
Alergény: Môže obsahovať stopy lepku.
Hmotnosť: 500g
Krajina pôvodu: Taliansko